2017 Çay Sezonu Bereketli ve Kazançlı Geçecek

Rize Ticaret Borsası

Haberler
2017 Çay Sezonu Bereketli ve Kazançlı Geçecek

 

 

 

Rize Ticaret Borsası(RTB) aylık olağan meclis toplantısı çoğunluğun katılımıyla bugün gerçekleşti.

 

RTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan toplantıda borsanın aylık yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Meşakkatli bir çalışma sonucu borsamızın giriş katında oluşturduğumuz Çay İhtisas Borsası kurulumunu bitirdiklerini ifade eden Erdoğan, “ Borsa sisteminde deneme çay satışları gerçekleştirdik, 2017 çay sezonunda Çay İhtisas Borsası’nı hizmete sunacağız. Çay kanunuyla birlikte Çay İhtisas Borsası çay sektörüne önemli bir katma değer kazandıracak” dedi.

 

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’la Borsada verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, “ Sayın Bakana toplantıda çay fabrikalarında doğal gaz kullanımıyla ilgili bilgi verdim. Ayrıca toplantı sonrasında özel görüşme gerçekleştirerek detaylı bilgi verdim. Sayın Bakanımız da bu konuya sıcak baktı. En kısa zamanda belirli bölgelerde doğal gaz kullanımı başlayacaktır” dedi.

 

Erdoğan konuşmasının sonunda, “İlimizin en önemli geçim kaynağı olan çay sektörünün gelişimi için önemli çalışmalara imza attık. Bu sene Çay İhtisas Borsası ve Çay Kanunuyla yeni çay sezonunun bereketli ve bol kazançlı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum