Çay Araştırma Merkezi Çaya Katma Değer Kazandıracak

Rize Ticaret Borsası

Haberler
Çay Araştırma Merkezi Çaya Katma Değer Kazandıracak

 

 

 

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Çayeli İlçesi Musadağı Köyü bulunan Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezinde incelemelerde bulundu.

 

Rize Valisi Erdoğan Bektaş Çayeli Musadağı Köyünde bulunan Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezinde incelemelerde bulundu. Ziyareti esnasında Vali Bektaş’a Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Çayeli Kaymakamı  Oğuz Şenlik, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve diğer yetkililer eşlik etti.

 

Vali Bektaş, incelemeleri esnasında yaptığı değerlendirmede; projeyle çay ürünlerinin çeşitliliğinin arttırılması ve çayın yan ürünlerinin geliştirilmesi ile birlikte mevcut çay ürününün katma değerinin arttırılmasının hedeflendiğini söyledi.

 

 

Toplam 9.957.370 Auro bütçe ile yatırımına başlanan Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi, Çay sektörünün rekabet gücünü ve üretim kalitesini arttırmak, çay üreticisi KOBİ’lerin faydalanabileceği ortak AR-GE, inovasyon ve iş geliştirme alt yapısının güçlendirilmesini amacıyla oluşturulmuş olup,  Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum