RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

“KIZ KARDEŞİM” EĞİTİMLERİNE KATILAN RİZELİ KADINLAR SERTİFİKALARINI ALDI

“KIZ KARDEŞİM” EĞİTİMLERİNE KATILAN RİZELİ KADINLAR SERTİFİKALARINI ALDI

“Kız Kardeşim” Eğitimlerine Katılan Rizeli Kadınlar Sertifikalarını Aldı

 

Rize Ticaret Borsası (RTB) ve TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye ve Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen "Kız Kardeşim Projesi"nin Rize’deki eğitimleri Rize Ticaret Borsası’nda düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. Eğitimlere katılan kadınlar, düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühre Kavuncuoğlu Kazancı, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan 76 kadın sertifikasını aldı.

Törende konuşma yapan Başkanımız Mehmet Erdoğan; “Kadınların kaliteli bir toplum oluşturmada çok önemli rolü ve katkısının olduğunu düşünüyorum. Kız Kardeşim eğitim programının, bu anlamda Rizemize çok değerli bir katkı sağladığına inanıyorum. TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühre Hanım ve BÜYEM yetkilileri bana Kız Kardeşim Projesi ile ilk geldiklerinde, Rize’de 3 haftalık bir eğitimde insanları tutmanın çok zor olacağı yönündeki çekincelerimi dile getirmiştim.  Onlar ise bana başaracaklarını söylemişlerdi ve bugün tıpkı dedikleri gibi yaptılar. Bundan ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zühre Kavuncuoğlu Kazancı ise, "Kalkınma planındaki 2023 hedeflerini tutturmak için kadının ekonomiye katılımı şarttır. Kaliteli sürdürülebilir yaşam ve işletmeler için kadının gerek girişimci, gerek yönetici olarak iş gücüne katılması; nitelikli ve kaliteli eğitim alması sağlanmalıdır. Kurulumuz bunlar için çalışmalar yürütmektedir." dedi. 

FOTOĞRAF GALERİSİ
“Kız Kardeşim” Eğitimlerine Katılan Rizeli Kadınlar Sertifikalarını Aldı