RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

SEÇİM GÜNÜ ÇAY ALIMI YAPILMAYACAK

SEÇİM GÜNÜ ÇAY ALIMI YAPILMAYACAK

Seçim Günü Çay Alımı Yapılmayacak

BASIN BÜLTENİ

Bilindiği üzere 28 Mayıs 2023 Pazar Günü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Seçiminin 2. turu yapılacaktır. Bu vesile ile seçimin huzurlu ve rahat geçirilmesi, bölgemizde çay sektöründe çalışan işçi ve müstahsillerimizin rahat bir ortamda oylarını kullanabilmeleri amacıyla, sektörle yapılan istişareler ve değerlendirilmeler neticesinde 28 Mayıs 2023 Pazar günü yaş çay alınmaması ve alım yerlerinin kapalı tutulması kararı alınmıştır.

Hava şartlarının neticesi sonucu yaş çayın tarlada henüz olgunlaşmadığı, sektörde de kota ve kontenjan gibi uygulamalarında olmadığı, Çaykur başta olmak üzere kapasitenin de artmış olması sebebiyle yaş çay alımında da bir sıkıntı olmayacağı düşünülmektedir. Bu nedenlerle müstahsillerimizin acele etmesine de gerek yoktur.

Seçimin yapılacağı 28 Mayıs Pazar günü çay bölgesindeki seçmenlerimizin, seçme iradesinin sandığa tam yansıması için alınan alım yerlerinin kapalı tutulması kararının hayırlı olmasını diler, Seçimin Ülkemize, Müstahsillerimize ve Halkımıza  hayırlar getirmesini dileriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.                                                     RİZE,  25.05.2023

 

Mehmet Erdoğan

Rize Ticaret Borsası

Yönetim Kurulu Başkanı