DO YOU NOT HAVE A MEMBER OF THE RİZE COMMODITY EXCHANGE?

ÇAY SEKTÖRÜNÜN HEDEFI İHRACATINI ARTTIRMAK

ÇAY SEKTÖRÜNÜN HEDEFI İHRACATINI ARTTIRMAK

Çay Sektörünün Hedefi İhracatını Arttırmak

Rize Ticaret Borsası(RTB) Başkanı Mehmet Erdoğan, meclis üyeleri ve RTB üyeleri, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Sevgi Kalaycı ve Uzman Ezgi Erdem'in katılımlarıyla Rize Ticaret Borsası'nda Almanya pazarı, çay sektörü ihracat fırsatları  hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda çay üretimin ihracatının arttırılması, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası üyeliğinin faydaları, Almanya Ticaret Pazarı hakkında bilgilendirme, Almanya'da şirket kurulumu nasıl yapılmalı ve Almanya'ya ihracat yapmak isteyen firmalara tavsiyeler konuşuldu.

 

Toplantıda konuşma yapan RTB Başkanı Erdoğan, “ Özellikle Türk çay sektörü olarak hedefimiz ihracatımızın arttırılmasıdır. Bu minvalde toplantının sektörümüze büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. İhracatımızı arttırma adımlarında Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın bizi desteklemesi önemlidir. Çay sektöründe gerek nihai ürünün ihracatında, gerekse nihai ürünün orada paketlenip pazarlanmasında büyük katma değer sağlanacaktır. Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na bizleri desteklediği için teşekkür ediyorum. İhracat hedeflerimize ulaşmada Almanya öncü olabilir, İnanıyorum ki çay sektörü çok kısa zamanda hedeflediği ihracat rakamlarına ulaşacaktır” dedi.

 

Toplantı Başkan Erdoğan'ın Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası heyetine hediye takdimiyle sona erdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Çay Sektörünün Hedefi İhracatını Arttırmak