DO YOU NOT HAVE A MEMBER OF THE RİZE COMMODITY EXCHANGE?

BORSAMIZ ‘RIZE ÇAYI' ILE COĞRAFI İŞARETLI ÜRÜNLER ZIRVESINDE

BORSAMIZ ‘RIZE ÇAYI' ILE COĞRAFI İŞARETLI ÜRÜNLER ZIRVESINDE

Borsamız ‘Rize Çayı' ile Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde

Ankara Ticaret Odasının (ATO) ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye’nin dört bir yanından Oda ve Borsaların stant açtığı ‘2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ 19 Eylül de ATO Congresisum’da gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.           

Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Rize Ziraat Odası, Çaykur Genel Müdürlüğü, Derepazarı Belediyesi, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ardeşen Belediyesi ile ortak açılan stant da bizde Rize Ticaret Borsası olarak ‘Rize Çayıyla’ da yerimizi aldık.

Renkli etkinliklere sahne olan fuar da; başvurusu yapılan Rize Çayı, Anzer Balı, Rize Kavurması, Rize Pepeçurası, Rize Muhlaması, Rize Laz Böreği sergilenirken, aynı zamanda Coğrafi işaret alan Rize Bezi, Çayeli Kurufasülyesi, Derepazarı Pidesi, Rize Simidi, Rize Baston Ekmek de sergilenmektedir.

 Zirvede Rize Ürünlerinin sergilendiği stantları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 21 Eylül tarihine kadar sürecek olan fuara tüm ziyaretçilerimizi ‘Rize Çayı’ içmeye bekliyoruz.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Borsamız ‘Rize Çayı' ile Coğrafi İşaretler Zirvesinde