DO YOU NOT HAVE A MEMBER OF THE RİZE COMMODITY EXCHANGE?

ÇAY TADIM YARIŞMASI ŞAMPIYONLARININ HEDIYELERI VERILDI

ÇAY TADIM YARIŞMASI ŞAMPIYONLARININ HEDIYELERI VERILDI

Çay Tadım Yarışması Şampiyonlarının Hediyeleri Verildi

 

 

 

Rize Çay ve Yaz Sporları Şenliği kapsamında, Rize Belediyesi ve Rize Ticaret Borsası’nın ortaklaşa 10 Ağustos da düzenlediği Çay Tadım Yarışmasın da dereceye girenlere, 13 Ekim Cuma günü Rize Ticaret Borsasında Başkanımız Mehmet ERDOĞAN  tarafından hediyeleri verildi.

 

Yarışma da demlenen 10 farklı çeşit çayın yörelere göre ayrıştırılması istenmişti. İlk etapta on farklı çayı, ikinci etapta da beş farklı çayı tadarak en kısa sürede eşleştiren Özlem GÜNAYDIN OKUR birinciliği, Sevim YILMAZ ikinciliği, Esra ALTUNSU ise üçüncülüğü elde etmişti. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERDOĞAN tarafından birinciye 125, ikinciye 75 ve üçüncüye 50 kilogram kuru çay ödülü verildi.

 

Yarışmanın birincisi Özlem GÜNAYDIN OKUR büyük bir mutluluk yaşadığını belirterek, Rize Ticaret Borsasında daha önce verilen Çay Tadımı eğitimine katılmıştım, özel bir çay fabrikasında bu alanda yaklaşık 6 yıldır çay tadım uzmanı olarak görev yapıyorum  diyerek,  en iyi çay demleme teknikleri hakkında bilgi verdi.

 

Başkanımız Mehmet ERDOĞAN ise bu tür organizasyonların Türk çayına katkı sağlamasını amaçladıklarını söyleyerek, Rize Ticaret Borsası olarak bu tür etkinliklere devam edeceğimizi belirtti.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Çay Tadım Yarışması Şampiyonlarının Hediyeleri Verildi