RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

BORSAMIZ, RİZE TANITIM GÜNLERİNDE

BORSAMIZ, RİZE TANITIM GÜNLERİNDE

BORSAMIZ, RİZE TANITIM GÜNLERİNDE

Rize Valiliği'nin himayelerinde Rize Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri İstanbul’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Milletvekili Hasan KARAL, Rize Belediye Başkanı Pr. Dr. Reşat KASAP, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Rize Protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

RİZELİNİN ENERJİSİ İSTANBULDA

Açılış töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Rizeliler olarak gittiğimiz her yere enerji veriyoruz. Bugünde burada Rize’mizi tanıtıyoruz. Rize gelişiyor. Artık çayın yanında turizm ile de anılıyor. Buradaki tanıtım günleri Pazar gününe kadar devam edecek. Birlikte bu ülkeyi daha ileri noktalara taşımalıyız. Etrafımızda kurulan oyunları bozmak için bir arada olmalıyız.

Gençlik ve Spor Bakanı olarak bizi tehdit eden bir tehlikeyi ifade etmek istiyorum. Uyuşturucu konusu gençlerimizi yani toplumumuz tehdit ediyor. Çocuklarımıza önce sevgimizi vereceğiz. Eve geldiklerinde bakacağız sokakta ne yaptı, okulda ne yaptı. Twitter’dan değil Whattsap’tan değil, sarılacağız çocuklarımıza. Çocuklarımıza dokunacağız sahip çıkacağız. Eğer biz dokunmazsak sokakta uyuşturucu tacirleri dokunuyor” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİLER KENDİLERİNİ RİZEDE HİSSEDECEK

Bu sene Rize Günlerinin 10’uncusunun yapıldığını belirten Rize Valisi Erdoğan Bektaş, “Bu gün açılışı yapıyoruz. İyi biliyoruz ki İstanbul’da Rize’den çok Rizeli var. Bizim hemşerilerimiz gittikleri yere sadece kendileri gitmezler, kültürlerini de götürürler. Bu nedenle İstanbul’da da bir Rize kimliğinden bahsedebiliriz.

RİDEF iyi bir fuar alanı oluşturarak güzel bir çalışma yaptı. Kapanışa kadar burada programlar düzenlenecek.

Rize’yi hiç görmemiş olanlar burada bir tutam Rize’yi koklayabilirler. Ziyaretçilerimiz kendilerini Rize’de gibi hissedecek. Bu nedenle başta hem şehirlilerimizi olmak üzere herkesi buraya bekliyoruz. Her Şehrin kendi güzelliklerini anlatıp gösterebileceği tanıtımlara ihtiyacı var. İstanbul gibi bir metropol de öyle güzel bir ortamda Rize’nin tüm güzelliklerini anlatabileceğimiz bir alan oluştu. Emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” diye cümlelerini tamamladı.

Açılış törenindeki konuşmalardan sonra program stantların gezilmesiyle devam etti. Başkanımız Mehmet ERDOĞAN standımızı ziyaret eden, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a hediye takdiminde bulundu.

24 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek İstanbul Rize Tanıtım Günlerine tüm misafirlerimizi Rize çayı içmek için Maltepe’deki Rize Günlerine bekliyoruz

FOTOĞRAF GALERİSİ
BORSAMIZ, RİZE TANITIM GÜNLERİNDE