RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

BORSAMIZIN TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BORSAMIZIN TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Borsamızın Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Rize Ticaret Borsası Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanımız Resul Okumuş Başkanlığında yapıldı. 

Toplantıda 1 sürgün yaş çay verilerini değerlendiren Resul Okumuş; ‘1 sürgün çayın akabinde %15 zammın gelmesi 2. Sürgünde de zam beklentimizin olması piyasanın daha iyiye gideceğinin habercisi. Lakin şuan da piyasalarda bir direnç var, marketlerde çaya yapılan %15 lik zammı raflara yansıtamıyoruz bayramdan sonra bir fiyat ayarlaması yapılmasını umuyoruz. Hem Çaykur hem Özel Sektör olarak bu konuda ortak hareket etmeliyiz’ dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Erdoğan ise; ‘Biliyorsunuz ki 2013 yılından itibaren çalışmalarını yaptığımız Çay Çarşısı projemizin imzalarını geçtiğimiz hafta artık. Bizimde desteklerimizle 19,5 milyon olan projemiz artık resmi olarak başlamış bulunmakta, Rize’mize tekrar hayırlı olsun diyorum.

TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Rize’ye geldiğinde kendisine ÇAYMER’i tanıttık. Burada üretilen çaylarımızın çeşitlerinden ve kalitesinden bahsettik kendisiyle ve beraberindeki heyetle Oda ve Borsalarda ÇAYMER’de üretilen çayımızın satışının yapılacağına dair karar birliğine vardık bunun haberini de sizlerle paylaşmak istedim.

Ekonomik konulara gelecek olursak. Geçtiğimiz hafta çıkan torba yasasıyla borçlarla ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını gördük. Türkiye de yaklaşık bir yıldan fazla süredir daralan ekonomik piyasalar yavaş yavaş toparlanma sürecine girmiştir. Gerek Hazine ve Maliye Bakanlığı gerek Cumhurbaşkanlığı’nın yaptığı çalışmalar ve ortaya koyduğu dirayetli davranışları meyvelerini vermeye başladı. Ben bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Borsamızın Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı