RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

BU KRİZDEN ANLIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

BU KRİZDEN ANLIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

Bu Krizden Anlımızın Akıyla Çıkacağız

 

Rize Ticaret Borsası olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanımız Resul OKUMUŞ başkanlığında yapıldı.

Toplantıda OKUMUŞ, ülke gündemi ve çay sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet ERDOĞAN, Borsanın yapmış olduğu çalışmalar, çay sektörü ve ülke gündeminde ki gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Borsanın önemli projelerinden olan Çay Araştırma ve Geliştirme Merkezi (Çaymer) ve Çay Çarşısı Projelerinde gelinen son nokta konuşularak, Çaymer'de özel çay üretimleri denemeleri yapılmaya başlandığını ifade eden ERDOĞAN, Çay Çarşısı Projesi'nin evrak işlerinin tamamlandığı en yakın zamanda da temel atma töreni yapacaklarının müjdesini verdi.


Ülkenin ekonomik durumuyla ilgili çay sektörü temsilcilerini bilgilendiren ERDOĞAN, " Ülkemiz de büyük bir ekonomik sıkıntı dönemi yaşanmakta ve bu sıkıntılardan dolayı zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Döviz kurlarında ki bu dalgalanmaların Ekim ayının sonuna kadar devam edeceği öngörülüyor. Sektörümüz ve ülke olarak bu durumdan anlımızın akıyla çıkacağımıza inancım tamdır" dedi.

Çay sektörünün bu ekonomik dalgalanmadan azami şekilde etkilenmesi için korumacı bir tutum sergilemesi gerektiğini önemle belirten Erdoğan, "Ülkemizde dengesizlikler içinde olan bu ekonomide, çay sektörünün çok açılmadan elindekini koruyarak ticaret yapmaları gerekmektedir. En az etkiyle bu süreci atlatmalıyız dedi.