RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

ÇAY’IN ŞAMPİYONLARI

ÇAY’IN ŞAMPİYONLARI

Çay’ın Şampiyonları

29. Çay ve Yaz Sporları Festivali kapsamında Rize Ticaret Borsası, Rize Belediyesi ve Çaykur’un ortaklaşa düzenlediği Çay Demleme ve Sunum Yarışması; Rize Ticaret Borsası (RTB) Meclis Başkanı Resul OKUMUŞ, RTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat ABANOZ, RTB Meclis Üyemiz Mehmet İSMAİLOĞLU, RTB Genel Koordinatörü ve Tea Masters Cup’ın Türkiye temsilcisi Hasan ÖNDER, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Saffet KOPUZ, Çaykur İdari ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Erdinç HATİNOĞLU’nun katılımlarıyla 2 Ağustos Perşembe günü Çayla da gerçekleşti.          

Yarışma Demleme ve Sunum, Çay Eşleşme ve Tadım olmak üzere 3 kategoride gerçekleşti. David Chanturıya, Selçuk Azman, Mine Ataman, Yasemin Yazıcı, Oğuzhan Civelekoğlu ve Teknik Hakem olarak Merve Hapeloğlu’nun bulunduğu jüri üyeleri ikram edilen çayları tadıp puanlayarak yarışmanın birincilerini belirledi.

Jüri üyelerinin yaptıkları değerlendirmede;

Çay Demleme ve Sunum Kategorisinde

  1. Gülhanım Delihasan
  2. Aykut Savaş
  3. Şeydanur Çepni

Çay Eşleşme Kategorisinde

  1. Gülşen Semiz
  2. Sibel Memişoğlu
  3. Aykut Savaş

Tadım kategorisinde: 

  1. Muhammet Yılmaz
  2. Özlem Okur
  3. Esra Altunsu oldu.

 

Yarışmada Dereceye Girenlerin Ödülleri

Yarışmanın Birincilerine 50 kg, İkincilerine 20 kg ve Üçüncülerine 10 kg kuru çay verilecektir. Büyük ödül ise Çay Demleme ve Eşleşme Şampiyonları Türkiye’yi temsil etmek üzere Uluslararası Çay Şampiyonası’na gönderilecektir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ