RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

ÇAY SEKTÖRÜ DEVLETİMİZİN YANINDA

ÇAY SEKTÖRÜ DEVLETİMİZİN YANINDA

Çay Sektörü Devletimizin Yanında

 

Rize Ticaret Borsası Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Resul Okumuş’un başkanlığında yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Okumuş, “Yaş çay alımlarında iyi bir randıman gerçekleşeceği öngörülüyor. Ekonomik sıkıntılar konusunda devletimiz bizlerden destek ve fedakârlık bekliyor. Elimizden geleni yapmaya hazırız. Ülkemiz inşallah yeniden yapılanmayla yeni bir atılım gerçekleştirecektir” dedi.

Çay sektörünün son durumu hakkında konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, “ Bu sene randımanın yüksek olacağını düşünüyoruz. Ama kalite parametrelerinde bir düşüş yaşandığı gözlenmektedir. Ayrıca TOBB Tarım Kurulu Başkanı olarak çay sektörünün sorunları ve çözüm önerilerini ilgili birimlere ulaştırdık. Umarım çözüm odaklı sonuçlara ulaşırız” dedi.

Enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında devletimizin açıkladığı programa destek verdiklerini önemle vurgulayan Erdoğan, “Bu program kapsamında çaya yıl sonuna kadar zam yapılmamasını çay sektörü olarak destekliyoruz. Milletimizin bekası için bizlerde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Dünya çay sektörünün ürettiği çayın büyük bölümünü ihraç ettiğini belirten Erdoğan, “Biz yurt dışında yaşayan insanların çay tüketim alışkanlıklarına göre çay üretemezsek çayımızı ihraç edemeyiz. Uluslararası tüketici ne istiyorsa ona uygun üretim yapmalıyız ki ihracatımızı istediğimiz seviyelere çıkartabilelim” dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ
Çay Sektörü Devletimizin Yanında