RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

YAŞ ÇAY FİYATI 16 MAYIS’TA AÇIKLANIYOR

YAŞ ÇAY FİYATI 16 MAYIS’TA AÇIKLANIYOR

Yaş Çay Fiyatı 16 Mayıs’ta Açıklanıyor

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan ve Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret etti.

Milletvekili Avcı, çay ile ilgili yapılan görüşmede verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek,  “Müstahsillerimizin sorun yaşamaması adına heyet olarak tüm hassasiyetleri dile getirdik.” dedi.

Avcı, yaş çay kilo taban fiyatının açıklanması için 16 Mayıs’ta Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Rize'ye geleceğini kaydederek "Açıklanacak olan fiyatın ve alınan kararların ilimize, vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Görüşme de Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan; Çay Sektörüyle ilgili yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini içeren raporları Bakan Pakdemirli’ye sunarak sektör hakkında bilgi alışverişinde bulundu.