RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

YAZICI ÇAYMER’İ ZİYARET ETTİ

YAZICI ÇAYMER’İ ZİYARET ETTİ

Yazıcı ÇAYMER’i Ziyaret Etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Memleketi Rize’de doğum yeri olan Çayeli’ndeki Çay Araştırma Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

Rize Ticaret Borsası(RTB) ve Rize Ticaret Sanayi Odası’nın ortaklaşa yürüttüğü AB Delegasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve toplamda 10 Milyon Avroluk yatırım bütçesi olan “Rize Çay Araştırma Uygulama Projesi(ÇAYMER)” Çayeli Musadağı mevkiinde hizmete geçmiştir.

Sayın Yazıcı ve Ak Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar ÇAYMER tesisini gezerek tesis hakkında RTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Abanoz, Yönetim Kurulu Üyesi Avni Pınarbaş, Meclis Üyemiz Hasan Mercan, Genel Sekreter İsmail Kocaman, ÇAYMER Genel Müdürü Selçuk Azman ve Laboratuvar Müdürü Ayfer Kıyak’tan bilgi aldılar. Başta AR-GE, Eğitim ve Danışmanlık olmak üzere çay sektörüne hizmet verecek ÇAYMER’i çok beğenen Yazıcı, Rize Ticaret Borsası’na böyle bir tesisi hayata geçirdikleri için teşekkür edip, tesisisin çay sektörü için önemli çalışmalar yapacağını söyledi.   

FOTOĞRAF GALERİSİ
YAZICI ÇAYMER’İ ZİYARET ETTİ