RİZE TİCARET BORSASI’NA HALA ÜYE DEĞİL MİSİN?

HAKKIMIZDA

LABORATUVAR

RİZE TİCARET BORSASI ÖZEL GIDA KONTROL LABORATUVARI

HAKKIMIZDA

Laboratuvarımız, 22.03.1995 tarih ve 6404 sayılı Sanayi Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün emirleri ile kurulmuş olan Rize Ticaret Borsamızın bir alt kuruluşudur.

Rize Ticaret Borsamız, kurulduğu yıl içinde üyelerine yönelik hizmet vermek üzere Çay Analiz Laboratuvarını hizmete sokmuştur.

Laboratuvarımız 14.02.2008 tarihinde T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü ‘nden Kuruluş İzin Belgesi, 01.08.2008 tarihinde de Çalışma İzin Belgesini almıştır.

Yapılan tüm analizler ve faaliyetler Bakanlık tarafından oluşturulan GGBS(Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi) ile özel şifrelerle takip edilmekte ve aylık olarak tüm faaliyetler raporlanmaktadır.

Laboratuvarımızda yapılan analizlerin kalitesini güvence altına alabilmek ve de üyelerimize daha doğru, güvenilir sonuçlar verebilmek için 2009 yılında akreditasyon çalışmalarına başlayarak,  29.11.2010 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) nezdinde çay analizlerinde fiziksel ve kimyasal olmak üzere toplam 9 parametrede akredite olmuştur.

Laboratuvarımızda kalitenin, müşteri tarafından talep edilen hizmetlerin en kısa zamanda, en doğru bir şekilde ve bir defada yapılarak teslim edilmesi olduğunun bilinciyle, tüm çalışanların bu anlayışla hizmet vermeleri temin edilmektedir. 

Müşteri şikayetleri ve görüşleri laboratuvarımız tarafından bir geliştirme ve iyileştirme fırsatı olarak görülmekte ve bu şekilde değerlendirmeye alınmaktadır. Müşterilerimize ait gizli bilgilerin ve ticari sırların korunması laboratuvar yönetimimiz tarafından güvence altına alınmıştır.

Laboratuvarımızda sadece Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yetki alınan analiz ve metotlar kullanılmaktadır. Bunun dışında talep edilen analizler için laboratuvarımız tarafından hizmet verilmemektedir.

Eğitimli, yetkin ve dinamik kadrosuyla kurumumuz kalitesini sürekli arttırarak sektöründe öncü olmayı kendine hedef belirlemiştir.